MERKEZİ KALORİFER SİSTEM TEMİZLİĞİ

Isıtma sistemlerinde kullanılan kazanlar, hat ve radyatörlerde mevcut suya bağlı, kullanım yıllarına orantılı olarak kirliliğin, paslanmanın, çamurlaşmanın oluştuğu ve bunların neden olduğu aşırı yakıt sarfiyatı (1 mm. kireç tabakası = %7 - 8 ısı kaybı), sistemde çürümeler ve pahalı bakım onarım masraflarının meydana geldiği bilinmektedir.

Sistemlerin periyodik bakımlarının yapıldığı gibi, Kimyasalla temizlik işlemlerinin de periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

Sistemlerin, kimyasalla periyodik olarak sağlıklı şekilde temizlik işleminin yapılması, oluşacak kirliliğin ve buna bağlı olarak meydana çıkan sistem çürümesi, aşırı yakıt sarfiyatı, pahalı bakım onarım masrafları ve sirkülasyon zorlanmasından meydana gelecek sistem çatlaması ve patlaması risklerini ortadan kaldıracaktır.

Sistem temizliği işlemi uygulanmasında en önemli konuların başında temizlik yapılacak kimyasalın sisteme zarar vermemesi gelmektedir. Merdiven altı üretim tabir edilen kimyasalların temizlik işleminde kullanılmasının, sisteme yarardan çok zarar vereceğinin unutulmaması gerekir. Bu merdiven altı üretilen kimyasallar asidik özellikte olup sistemde yüksek ölçüde korozif etki yaparak çürümelere ve delinmelere neden olurlar. Buda kurum için pahalı bakım onarım masrafları demektir. Kimyasal seçiminin önemli olduğu kadar, temizliği yapacak ekipte aynı oranda önemlidir. İşinin ehli, bu konuda uzmanlaşmış kişiler olması gerekir.

Şirket olarak ısıtma sistemlerini asidik olmayan, özel olarak üretilmiş özel sistem temizleme kimyasalımızla ve sistem temizleme alanında en az 5 yıllık tecrübeye sahip işinin ehli elemanlarımızla ilk günkü haline gelecek şekilde temizliyoruz. Aşırı yakıt sarfiyatının, pahalı bakım onarım masraflarının, sistem çürümelerinin ve buna bağlı olarak meydana gelebilecek sistem çatlama ve patlamalarının önüne geçiyoruz.