FAN COIL & CHILLER GRUBU SİSTEM TEMİZLİĞİ

Fan coil sistemlerin ısıtma bölümü kalorifer kazanı, ya da buhar kazanına bağlı eşanjör vasıtasıyla çalışmaktadır. Soğutma bölümü ise chiller grubu vasıtasıyla çalışmaktadır. Her iki kullanımda da yine borular içerisinde su dolaşmaktadır. Dolayısıyla kirlilik ve buna bağlı korozyon olayı oluşmaktadır.

Hem fan coil, hem de chiller grubu, petekli kalorifer sistemiyle kıyaslandığında daha narin ve daha pahalı sistemlerdir. Sanayide kullanılan chiller gruplarında da aynı kirliliklerin ve buna bağlı korozyon oluşması kaçınılmazdır. Bunlara bağlı soğutma kulelerinde de soğutucu akışkanın soğutulduğunu düşünürsek aynı problemler orada da oluşmaktadır.

Soğutma kulelerinde ve Chiller lerde kullanılan kondenserler de kirlenmeye çabuk maruz kalan ekipmanlardır. Kondenserlerinde, özellikle soğutma kulelerinde kullanılan kondenserlerin serpantinlerinin bakırdan yapıldığını düşünürsek asidik malzemeyle temizlik işleminin yapılması ölüm sürecinin başlaması demektir. Bunların kesinlikle asidik malzemeyle temizlik işleminin yapılmaması gerekir.

Fan coil sistemlerinin en büyük handikabı, coil üzerinde oluşan toz-nem karışımı yağlı kir katmanlarının LEJYONELLA bakterilerinin üremesi için en uygun ortam olduğu ve fanın çalışmasıyla bakterilerin ortama yayılarak ölümcül vakalara yol açabilecek LEJYONER hastalığı riskidir. Fan coil ve klima sistemlerinde bu aksamların temizliğinin de mutlaka periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

CLİMA CLEAR ürünümüz bu aksamların temizlenmesi için özel olarak üretilmiştir.

Fan coil sistem kazan ve hatlarını, chiller grubu ve soğutma kulelerinin tüm aksamlarını özel kimyasalımızla ilk günkü haline gelecek şekilde temizliyor, sorunsuz ve tam kapasitede çalışmasını, aşırı yakıt sarfiyatının önlenmesini, pahalı bakım onarım masraflarının önüne geçilmesini sağlıyoruz. Fan coil ve klima sistemlerinden, özel olarak üretilmiş Clima Clear ürünümüzle LEJYONELLA bakterilerini temizliyoruz.